חדשות ומאמרים

  ציוד מיגון - מסכות מנתחים לעומת מסכות מגן נשימתיות - הזהרו מחיקויים !

   

  הזהרו מחיקוים - עם התפרצות שפעת החזירים חל עניין ניכר בשימוש במסכות מנתחים (masks) ובמסכות מגן נשימתיות ((respirators כאמצעי למניעת הידבקות. למרות שהמראה החיצוני של שני סוגי המסכות לעתים קרובות דומה, מסכות המגן הנשימתיות מיועדות ומתוכננות עבור פונקציות שונות במובהק מאשר מסכות מנתחים. ההגנה המתקבלת משימוש במסכות מגן נשימתיות שונה מזו של מסכות המנתחים. באתר של NIOSH פורסמה המלצה לצוותים הרפואיים הבאים במגע ישיר עם חולים בשפעת החזירים להשתמש במסכת מגן נשימתית מסוג N-95 ולא להסתפק בשימוש במסכות מנתחים.

  התפתחות של מסכות מנתחים ומסכות מגן נשימתיות

  מסכות המנתחים הראשונות היו עשויות משכבות של בדי גזה, ונעשה בהן שימוש על ידי צוותי ניתוח החל משנת 1900 שהמטרה למנוע זיהום של המנותח. עם השנים עברו המסכות שינוי מבני ופונקציונלי. מסכות המנתחים משמשות כיום לא רק בחדרי ניתוח אלא משמשות גם מגוון של צוותים רפואיים נוספים. מטרות השימוש במסכה התרחבו אף הן, מניעת ההידבקות של המטופלים ע"י לובש המסכה אך גם מניעת הידבקות של הצוותים כתוצאה מחשיפה לגורמים פתוגניים. מסכת המנתחים היום היא ,מסכה חד פעמית המכסה את הפה והאף באופן רפוי ומהווה חוצץ בין אזור הנשימה של המשתמש במסכה וגורמי מחלות בסביבתו המידית ומונעת גם פיזור של גורמי מחלות ממשתמש המסכה לסביבה.

  מסכת המנתחים, הקיימת במגוון עוביים שונים, אפקטיבית לרוב בחסימה של טיפות גדולות אך איננה אפקטיבית בסינון של אוירוסולים קטנים העלולים להיווצר לדוגמה בעת שיעול או התעטשות. בנוסף מסכות מנתחים אינן מספקות הגנה שלמה כיוון שהן אינן מהודקות לפנים. מספר מצומצם מאוד של מחקרים בדקו את היעילות של מסכות מנתחים.

  בין אם המטרה היא למנוע הידבקות של החולים מהצוות הרפואי או להיפך מניעת הידבקות הצוות הרפואי יש שני היבטים חשובים למסכה. ראשית, המסנן חייב להיות מסוגל לתפוס מגוון רחב של גודל חלקיקים, בדרך כלל בין μm 1 ועד μm 100 ובטווח של זרימת האוויר בין 10-100ליטר לדקה. כמו כן חשוב שהמסכה תהיה מהודקת היטב לגבולות הפנים כדי למנוע דליפה בגבול בין המסכה לפנים.

  כיוון שמסכת מנתחים איננה נותנת הגנה מספקת פרסם NIOSH המלצה לאור התפרצות שפעת החזירים לצייד את הצוותים הרפואייםבמסכות מגן נשימתיות על מנת להגן עליהם מפני הידבקות ולא להסתפק במסכת מנתחים.

  מסכת המגן הנשימתית המודרנית הראשונה פותחה גם היא בדומה למסכת המנתחים, בסביבות שנת 1900. כבר במאה ה - 16 השתמשו בעור של חזירים כהגנה מפני חשיפה לסיליקה בקרב עובדי מכרות. המניע לפיתוח של מסכות מגן נגזר מהצורך להגן על הכורים מפני אבק וגזים מסוכנים, להגן על חיילים מפני לוחמה כימית, ועל הכבאים מחומרים רעילים הנפלטים בעת שריפה. כיום מסכות מגן נשימתיות משמשות כהגנה במגוון רחב של תהליכי עבודה.

  צוותים רפואיים החלו להשתמש במסכות מגן נשימתיות רק בשנת 1990 כהגנה מפני הידבקות ממחלת השחפת, אז הגיעו למסקנה שמסכות המנתחים אינן נותנות הגנה מספקת. בשנת 2000 בעת התפרצות מחלת ה Sars שוב עלתה המודעות שיש צורך להגן על הצוותים הרפואיים ושוב הומלץ על שימוש במסכות מגן נשימתיות.

  מנגנוני סינון ויעילות הסינון

  מסנני המסכות עשויים מסיבים, קוטרם של הסיבים, גודל הנקבים ועובי המסנן משפיעים על יכולת ההגנה מפני חלקיקים. בכל המסננים הסיביים, פועלים שלושה מנגנונים מכאנים לעצירת החלקיקים. נעיצה (impaction), לכידה (interception) ודיפוזיה (diffusion). נעיצה ולכידה הם מנגנונים האחראים לאיסוף של חלקיקים גדולים דיפוזיה הוא המנגנון האחראי על איסוף חלקיקים קטנים יותר. בחלק מהמסננים הסיביים קיים מנגנון נוסף של משיכה אלקטרוסטטית. מנגנון זה עוזר באיסוף חלקיקים גדולים וקטנים.

  קיים גודל של חלקיקים שבו אף אחד מהמנגנונים איננו יעיל במיוחד. תחום זה נקרא Most Penetrating Particle Size (MPPS). אזור זה הוא הנקודה הטובה ביותר בה כדאי למדוד את יעילות המסנן. אם המסנן מוכיח יעילות גבוהה ב- MPPS, אזי הן חלקיקים קטנים יותר והן גדולים יותר ייאספו ביעילות גבוהה אף יותר.

  יעילות של המסנן תלויה בגודל החלקיקים, ואיננה תלויה אם הם ביוארוסולים או חלקיקים.

  סוגי מסננים לחלקיקים

  המסננים של מסכות המגן מחולקים לסוגים שונים עפ"י יעילות האיסוף שלהם. מסננים אשר עוצרים (אוספים) 95% מהחלקיקים מסומנים כ 95 אלה אשר אוספים 99% יסומנו כ 99 ואלו אשר אוספים ביעילות של 99.97% יסומנו כ 100.בנוסף מסומנים המסננים באותיות : P, R,N.k

  אותיות אלה מסמלות את עמידותם בפני אוירוסולים על בסיס של שמנים. דירוג זה חשוב מאד בתעשייה כיוון שחלק מהשמנים המשמשים בתהליכים תעשייתיים משפיעים על המטענים האלקטרוסטטיים שע"ג המסנן ומכאן שפוגמים ביעילותו.

  מסננים המסומנים כ-N אינם יעילים באיסוף של אוירוסולים של שמנים, מסננים המסומנים כ-R יש להם עמידות כל שהיא באיסוף אוירוסולים של שמנים ו מסננים המסומנים כ-P (oil proof) עמידותם לשמנים טובה מאד.

  לסיכום קיימים תשעה סוגים של מסננים:

  ·       N-99 FFP1 , N-95 / KN-95 FFP2N-100 FFP1 .

  ·       R-95R-99R-100 .

  ·       P-99 , P-95P-100 .

  מבחני יעילות למסכות

  יעילות המסננים נבדקת במבחנים שהוגדרו ע"י NIOSH כאשר התנאים והריכוזים נבחנים במקרה הגרוע ביותר worst case.לעומת זאת לא קיימים מבחנים ובדיקות ייחודיות למסכות מנתחים.

  ה- FDA (Food and Drug Administration ( הגוף בארצות הברית אשר אמון על התקנים למסכות מנתחים לא בצע הערכה עצמאית של יעילות הסינון של מסכת מנתחים, וגם אינו מפרסם תוצאות הבדיקה של יצרנים שונים. לפיכך במקרים רבים קשה למצוא מידע על יעילות הסינון של מסכת מנתחים.
  במחקרים אשר בדקו את הביצועים של מסכות מנתחים של יצרנים שונים, הסתבר שיעילות האיסוף של מסכות מנתחים יכולה לנוע בין פחות מ -10% ועד ל 90% (במחקרים אלה השתמשו בפרמטרים של מבחני 
  NIOSH).

  מבחני התאמה למסכות

  בנוסף ליעילות המסנן קיימת חשיבות רבה להתאמת המסכה לפנים של העובד ,כתוצאה מכך תקטן הדליפה מהאזור סביב הפנים.

  ב-NIOSH ממליצים וב- OSHA דורשים כי כל עובד המשתמש בעבודתו במסכת מגן יעבור מבחן התאמה ראשוני ובהמשך גם תקופתי. בלתי אפשרי לצפות התאמה של מסכה לעובד ללא ביצוע בדיקה בפועל. לגבי מסכות של מנתחים אין דרישה לביצוע בדיקה כיוון שממילא מסכות אלה אינן מהודקות לפנים.

  לסיכום, שימוש של צוותים רפואיים במסכות מגן נשימתיות((N95 / KN95 המאושרות ע"יNIOSH  במקום מסכות מנתחים מתאים יותר ועשוי לעזור במניעת הידבקותם במחוללי מחלות.

  הזהרו מחיקויים - אנו ממליצים לקנות מסכות אך ורק ממקור מוסמך ואמין אשר יכול להציג אישור תו תקן מקורי: תו תקן אמריקאיFDA  או אירופאיCE   של היצרןכולל אישור הליך יצור ISO, הליך ביקורת SGS והוכחת בדיקת איכות TUV תאריך יצור ותפוגה.

   

  איזה מסכה לבחור ואיזה לא - הזהרו מחיקויים !

   

  מחוללי מחלה הנישאים דרך האויר כגון שפעת, סארס, ונגיף הקורונה שהתפרץ בסין בדצמבר 2019, אחראים להתפרצויות של מחלות ולמגפות עולמיות.

  העברה והדבקה מאדם לאדם בנגיפים שנישאים באוויר יכולה להתרחש במגע קרוב באמצעות הדבקה טיפתית: כאשר אדם חולה מדבר, משתעל או מתעטש, נפלטות ממערכת הנשימה שלו טיפות הנושאות את מחולל המחלה. הטיפות שנוצרות גדולות מ-5 מיקרון (0.005 מילימטר), כבדות ואינן נישאות באוויר בקלות. כשטיפות אלו באות במגע עם רקמה רירית חשופה של אדם אחר, כמו האף, הפה או העיניים, הן עלולות להדביק אותו. ההעברה גם יכולה להתרחש בצורה בלתי ישירה, דרך מגע עם משטחים שעליהם נוחתות טיפות כאלה. 

  הדבקה מאדם לאדם יכולה להתרחש גם במרחקים גדולים יותר. הטיפות שנוצרות מכילות את הנגיפים, מים, מלחים וריר. כשהמים מתאדים, הטיפות הופכות לחלקיקים קטנים המכונים אירוסול (aerosol), הקטנים מ-5 מיקרון. אירוסול שמכיל מחולל מחלה נקרא גם droplet nuclei. חלקיקים אלו נישאים בקלות באוויר למרחק של מטרים אחדים ויכולים לרחף באוויר כמה שעות.

  כדי להימנע מהדבקה והעברה של מחוללי מחלה הנישאים באוויר יש לנקוט אמצעי זהירות הכוללים שמירה על היגיינה, ובעיקר שטיפת ידיים יסודית, שיעול ועיטוש למרפק או לממחטת נייר והימנעות משהות בקרבת חולים.


   מסכה מתאימה

  למרות ששימוש במסכות הגנה אינו כלול בהמלצות של ארגון הבריאות העולמי לציבור הכללי, חלק מההנחיות כוללת שימוש במסכות הגנה עבור סגל רפואי, חולים ובני משפחותיהם. יש כמה סוגים של מסכות, כשהעיקריות הן מסכות מנתחים ומסכות מגן נשימתיות.

  מסכת מנתחים או מסכת בד מכסה את הפה והאף ויעילה לרוב בחסימה של טיפות גדולות אך איננה יעילה בסינון של אירוסול ונגיפים. בנוסף, מסכות מנתחים אינן מספקות הגנה מלאה מכיוון שהן אינן מהודקות לפנים.

  לעומת זאת, מסכות מגן נשימתיות מהודקות סביב הפה והאף ומכילות סנן אשר מונע מעבר של חלקיקים בגודל מוגדר. כך למשל, מסכת מגן מסוג FFP2  / N95 KN95 מונעת מעבר של לפחות 95 אחוז מכלל החלקיקים הגדולים מ-0.3-0.1 מיקרון. שימוש במסכת מגן נשימתית דורש הדרכה בהסרתה בצורה נכונה, וכן בהתאמתה לפנים, כדי לצמצם דליפה של אוויר סביב הפנים. כך למשל, נמצא כי  היא יעילה פחות אצל בעלי זקן.

   

  הגנה חלקית

  למרות שמסכות מגן יכולות לצמצם הפצה והדבקה של מחוללי מחלה דרך האוויר, הן אינן מספקות הגנה מוחלטת. ברוב המחקרים נמצא כי מסכות מגן מסוגFFP2   N95 / N95 אכן מצליחות לסנן יותר מ-95 אחוז מכלל החלקיקים בגודל של אירוסול.

  בכמה מחקרים נמצא כי השימוש במסכת מגן מסוג KN95/ N95 FFP2 יעיל  הרבה יותר בהגנה מפני הדבקה בהשוואה למסכת מנתחים.

  ייתכן גם שההגנה שהמסכות מספקות, לפחות בחלקה, נובעת מהשפעה עקיפה שלהן. למשל, מחקר אוסטרלי קטן מצא שאנחנו נוגעים בפנים כ-23 פעמים בשעה בממוצע, כמחציתן בפה, באף או בעיניים. ייתכן ששימוש במסכה מונע מהמשתמשים לגעת בריריות הפה והאף וכך מצמצם את ההעברה הטיפתית. 

  בכל מקרה, עדיין וחשוב מאוד לשמור על היגיינה, כדי לצמצם תחלואה והפצה של כל סוגי הנגיפים ושל מחוללי מחלות אחרים.

    

  באיזה מסכה אסור להשתמש

  מסכה עם שסתום בכל רמת סינון. החזות הרצינית שלה מטעה: היא אינה מתאימה לשימוש באוכלוסייה הכללית כי השסתום למעשה פולט אוויר בלחץ ועלול לגרום לפיזור טיפות ולהדבקה.

  מסכות מכל סוג שהו מיצור מקומי או ייבוא מסכות ממקור לא ידוע, לא מומלץ להשתמש במסכות שלא עברו הליך מחקרי וקליני מוכח וקיבלו תו תקן,

   

   לסיכום:

   אנו ממליצים לקנות מסכות אך ורק ממקור מוסמך ואמין אשר יכול להציג אישור תו תקן מקורי: תו תקן אמריקאיFDA  או אירופאיCE   של היצרן כולל אישור הליך יצור ISO, הליך ביקורת SGS והוכחת בדיקת איכות TUV תאריך יצור ותפוגה.

  פיחות מכשור רפואי

  פיתוח מכשור רפואי - כיצד זה מתנהל

  רשימת חלקית של חומרי גלם המובילים למגזר המכשור הרפואי והשתלים


  חומרי גלם פלסטים

  Our products include such items as PEEK®, ULTEM®, TORLON®, CELAZOLE®, LEXAN® Polycarbonate products, ZELUX®, VESPEL®, NYLON, DELRIN®, ABS, CELCON®, ERTALYTE®, RADEL®, VESTAKEEP®- PEEK, VALOX®, PTFE, UHMW, PVC, TYGON® Tube, MEDICAL GRADE PLASTICS (permanent and temporary implantable) and much more, offered in a wide variety of sizes and shapes, including sheet, rod, tube and film.

  Our commitment to customer service is exemplified by our ISO 9001:2008 and
  ISO 13485:2003 registration and emphasis on quality control


   For More Information - Please visit our online store representation or feel free to contact our sales consultants for a custom proposal


  לרשימה המלאה של חומרי גלם, מוצרים ונציגויות בישראל - לחץ כאן

    


  חומרי גלם מתכתיים כולל צינורות ופלטות


  Implants Metal Materials
  St. St. 316LVM F-138 1.4441
  F-1586 1.4472
  Titanium Grade 2, 4, 5 Eli, Nb, NM2
  Phynox KL
  Cobalt BC
  Chronifer 108
  And More 

  Medical Instruments Matal Materials
  St. St. 301, 302, 303, 304, 304L, 316L improved, 316L 1.4435, 316LVM F 138, 420 Mod, 420A, 420B, 420C, 420F Mod,  431, 431 (X), 440A, 440B, 440C, 630, XM-16, Custom 465, Phynox KL F1058, Titanium. 17-4 PH...and more

  Titanium - Grade:
  CP Ti Gr1, Gr2, Gr3, Gr4
  Standard: ASTM F67, ISO 5832-2
  Forms and Specifications: Wire: dia (0.025-6.5)mm; Bar / Rod: dia(5-75)mmFoil / Strip / Sheet / Plate:(0.001-10)mm

  Titanium -Grade: Ti-6Al-4V (Gr5), Ti-6Al-4V ELI Gr23
  Standard: ASTM F 136, ISO 5832-3
  Forms and Specifications: Wire: dia (0.1-6.5)mm; Bar / Rod: dia(5-75)mmStrip / Sheet / Plate:T(0.5-10)mm

  Titanium - Grade: Ti-6Al-7Nb, Ti-13Nb-13Zr
  Standard: ISO 5832
  Forms and Specifications: Bar / Rod:dia(4-75)mm; Strip / Sheet / Plate: T(0.8-10)mm

  Grade: NiTiNol
  Standard: ASTM F2063, UNS N01555
  Forms and Specifications: Wire: dia (0.3-6.5)mm; Bar / Rod: dia(5-30)mm Strip / Sheet / Plate:T(0.8-10)mm

  Grade: AISI 316LVM, Fe-18Cr-14Ni-3Mo
  Standard: ASTM F 138, ASTM F 139, ISO 5832-1
  Forms and Specifications:  wire (coil &straight): D(0.2-5)mm; round bar (bright surface): D(0.8-25)mm;
  flat bar:8*12mm;8*14mm;10*10mm;10*12mm;10*16mm;12*12mm; triangle bar: D
  2.0mm, D 2.5mm, D 3.0mm, D 3.5mm; hexagonal bar: D(5.0~14)mm; strip & sheet: T(0.8-8)mm*W205mm; plate & profile:3.2*12mm; 4.2*14mm; 5.2*17.6mm; 6.5*18mm; curve plate: 3.2*12mm; 4.2*14mm; 5.2*17.6mm; 6.5*18mm; seamless tube: OD*ID=7*2mm; 8*1.6mm; 8*2mm; 8*2.5mm; 9.5*4mm; 10.2*3mm; 12*3mm; 12.5*5mm; 13*4.6mm; 13*6mm;13*8mm; 14*3mm

  Grade: Co-28Cr-6Mo
  Standard:  ASTM F75, ISO 5832-4
  Forms and Specifications:  Powder: particle dia (-5~-250)um; Bar / Rod: dia(5-75)mm


   For More Information - Please visit our online store representation or feel free to contact our sales consultants for a custom proposl
   

  לרשימה המלאה של חומרי גלם, מוצרים ונציגויות בישראל - לחץ כאן  תרומתו של מערך הרכש בארגון

  ארגון הרכש בארגון לא מוקם רק לצרכי קניות, הוא מהווה מקור שבאמצאותו הארגון מבצע פעולות רבות, ראי לתדמית הארגון ועשוי להיות מקור רווח כפי שעלול להיות מקור הפסד.

  ניהול שרשרת אספקה - תקציר

  ניהול שרשרת אספקה היא גישה שבה הבינו ארגונים שניהול נכון ופיקוח על שרשרת אספקה יוביל לאופטימיזציה משולבת של כל החוליות בשרשרת ותגרום להתיעלות,העלאת הרווחיות / הקטנת עלויות, גמישות מול דרישת הלקוחות ומיצוב בשוק מול המתחרים.

  יישום ניהול שרשרת אספקה SCM בארגון

  הגדרת אסטרטגיה עסקית של הארגון מאפשרת לארגון להציב מטרות ויעדי פעילות בסביבה העסקית, תוך מתן יכולת גמישות לשינוי בהתאם להשתנות הסביבה התחרותית.
  הגדרת אסטרטגיית שרשרת האספקה של הארגון הנה נגזרת מהאסטרטגיה העסקית, ומהווה תהליך חשוב לתפקוד הארגון בסביבה התחרותית. למעשה, התחרות בסביבה התחרותית העסקית מתמקדת בתפקוד שרשראות האספקה של הארגון השונות החשופות ללחצי הלקוחות והספקים. על כן, יישום שלבי הגדרת אסטרטגיית שרשרת האספקה בארגון הנו תהליך מתבקש והכרחי להבטחת פעילותו של הארגון, וכל זאת תוך בקרה ומדידה רציפות.

  המשבר הכלכלי וארגון הרכש

  מערך רכש חזק ומקצועי כמוה כרגולטור של הארגון, תפקיד מערך הרכש למצות את כוח התחרות בשוק וליצור מצב עיסקי בו הספק הטוב ביותר ובעל המחירים האופטימאלים הוא שישרוד, כל שקל חיסכון המושג באמצעות רכש מקצועי שווה ערך להכנסה של 10 שקלים מיחידת המכירות, החיסכון הוא נטו, המכירות הן ברוטו

  יתרונות / חסרונות במיקור חוץ Outsource

  מיקור חוץ (Outsourcing) הוא שימוש אסטרטגי במשאבים חיצוניים לביצוע פעולות שעד כה בוצעו ע"י עובדי הארגון ובמשאביו, הוא אסטרטגיה בה הארגון מתקשר עם חברה המבצעת במקצועיות, מקצוענות וביעילות את מתן השרותים הנדרשים, והופכת בכך לשותף עסקי של הארגון

  סחר אלקטרוני בין עסקי B2B

  מהן היתרונות בסחר אלקטרוני בין עיסקי B2B

  לקחים מניהול שרשרת אספקה ב-2001

  הפשע הבלתי-מושלם
  כתב: ז'ק אוספר, מהנדס תו"נ, מנהל פרוייקטים בתחום ה- ERP ו – SCM ב- KPMG Consulting Israel